Neįtikėtina, kad Grybėnai, mažas Ignalinos rajono kaimelis, kuriame nėra nei mokyklos, nei vaistinės ir net nėra pašto, gali būti žinomas Europoje, o ir  – visame pasaulyje. Jį garsina grybėniškis Giedrius Mackevičius (1945–2008), pokario metų vaikas, aistringai siekęs mokslo ir meno. Ir pasiekė neįtikėtino pripažinimo! Savo novatoriška kūryba G. Mackevičius sujudino nusistovėjusią teatro kalbą, – sukūrė plastinės dramos žanrą ir praplėtė vaidybos raiškos galimybes.

2017-ųjų gegužį, kai Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos aktoriai ir režisieriai, aukštųjų mokyklų profesoriai beigi mokslų daktarai menotyrininkai prie Dūkšto mokyklos atidengė atminimo lentą, primenančią, kad 1961-aisiais mokyklą baigė G. Mackevičius, o vėliau pagerbė bičiulį Grybėnų kapinaitėse, regis, suvokėme, kokia unikali asmenybė buvo mūsų tautietis, kokia išskirtinė jo vieta pasaulio teatro istorijoje.

Šių metų gegužė – mėnuo, kai gimė Giedrius – vėl dovanoja prasmingų renginių, grąžinančių G. Mackevičių į Lietuvos kultūros panoramą. 

Svetainėje lankosi 108 svečiai ir nėra prisijungusių narių