Nuostabią, karališkomis spalvomis pasidabinusią, spalio 12 d. popietę , mūsų kraštietės, istorijos mokslų daktarės Jolantos Karpavičienės pakviesti, Ignalinos klubo nariai, rinkomės susipažinti su Valdovų rūmais ir čia veikiančiomis parodomis.

Ekskursijos metu susipažinome su autentiškais įvairių istorinių periodų rūmų mūrais, gausiais įvairių laikotarpių radiniais. Tai tarsi archeologijos ir architektūros rezervatas apgaubtas naujai pastatytų Valdovų rūmų. Čia atsiskleidžia ir Valdovų rūmų teritorijos raida nuo seniausių laikų iki Rūmų atkūrimo. Išskirtinai spalvingas, įspūdingas senųjų XV-XVIa. koklių rinkinys ir daugybė kitų eksponatų.


Saksonijos kurfiurstai - Lietuvos Didieji Kunigaikščiai. Dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III. Ši paroda tai istorija ir dvarų prabanga, Lenkijos ir Lietuvos valdovų karūnos ir daugybė kitų mūsų šimtmečių istorijos ženklų,jie iškalbingi leidžia suvokti šalies istoriją, o nepailstančios, charizmatiškos, atvira širdimi bendraujančios Jolantos Karpavičienės dėka, buvo pasibelsta į kiekvieno iš mūsų savivoką ir vertybinius dalykus. Valstybės istorinis išliekamumas labai svarbus. Savo kraštą reikia pažinti. Valdovų rūmuose ją bandai suprasti ir net prisiliesti.

Ekskursijos dalyviai dėkoja Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotojai Jolantai Karpavičienei už išskirtinai nuostabų pasakojimą.Ačiū.

Angelė Petrauskienė

Svetainėje lankosi 64 svečiai ir nėra prisijungusių narių