„Meno jėga – iš širdžių į širdis“ – tokiu šūkiu Ignalinos krašto muziejuje Ignalinos kraštiečių klubo iniciatyva šią vasarą buvo organizuota įdomi žymių Vilniaus tapytojų Svajūno Armono ir Juozo Pranckevičiaus darbų paroda. Vilniuje veikiantis kraštiečių klubas, šiais metais kartu su Vilniumi švęsdamas sostinės 700 metų jubiliejų, švetinėmis nuotaikomis dalinasi su įvairiais Lietuvos miestais ir miesteliais, todėl ypač svarbu buvo šventinius linkėjimus iš Vilniaus atvežti gimtajam Ignalinos kraštui.

Su tokiu pačiu moto ir tikslu, kad Vilnius sveikina Ignaliną, po mėnesio laiko muziejuje įvyko šios parodos uždarymo renginys, praturtintas svajinga muzika, atliekama Žilvino Bulavo ir Sigito Kirkos. Šiltai sutiktas aktorius Kristijonas Siparis, susirinkusiems priminęs kraštiečio, išeivijos lietuvių poeto, nominuoto Nobelio Taikos premijai Nado Rastenio eiles, skirtas gimtajam kraštui, menui ir įvairiems kultūros reiškiniams.

Renginio staigmena ignaliniečiams ir rajono merui Laimučiui Ragaišiui – menininkės Daivos Masiulienės dovana Ignalinai – 20 jos tapytų paveikslų. Už šią iniciatyvą esame dėkingi kraštiečių klubo aktyviam nariui Vygandui Čeponiui.

Ignalinos kraštiečių klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė padėkojo muziejaus kolektyvui ir jo direktorei už gražų bendradarbiavimą ir merui Laimučiui Ragaišiui, pritarusiam Ignalinos kultūros įstaigų ir kraštiečių klubo veiklų perspektyvai. Taip pat ji paragino susirinkusius kraštiečius paremti kuriamą „Bratkų“ personažo, sukurto kraštiečio Vytauto Šerėno, skulptūrą, kuri bus pastatyta viename iš centrinių Ignalinos skverų, taip pat išdavė dar paslaptyje laikomus planus – kad Vilniuje jau kuriamas spektaklis apie žymų Ignalinos krašto žmogų, kompozitorių ir dainininką Miką Petrauską, kurio kūrybiniame procese dalyvauja ir Ignalinos kraštiečių klubas. Todėl kitas ignaliniečių ir Ignalinos kraštiečių klubo susitikimas tikrai bus įdomus ir turiningas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ignalinos kraštiečių klubo informacija

Svetainėje lankosi 15 svečių ir nėra prisijungusių narių