Ignalinos kraštiečių klubas gražias ir šiltas vasaros dienas išnaudoja pažintinėms kelionėms po gimtajį Ignalinos kraštą. Šį kartą neeilinei ekskursijai po įdomias ir jau seniai matytas vietas kraštiečių klubo narius pakvietė Ignalinos rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis. Maršrutas vedė per labai įdomias ir istoriniu bei kultūriniu požiūriu reikšmingas Ignalinos krašto vietas.

Tai IAE, Rojus, prof. Adomo Hrebnickio memorialinis muziejus, Senojo Dūkšto kapinės, kur ilsisi žymus Lietuvos dailininkas Jonas Rustemas, vaizdingos Dūkšto, Kazitiškio, Petriškės, Strigailiškio apylinkės. IAE pažintiniame centre naujausių technologijų pagalba buvo nukeliauta net 50 metų atgal, kai čia kūrėsi naujausias Lietuvos miestas ir statoma galingiausia atominė elektrinė iki šių dienų realijų, Visagino kultūrinio ir sportinio gyvenimo pasiekimų bei perspektyvų.
Dauguma kraštiečių jau senokai lankėsi ir Rojuje, kur veikia prof. Adomo Hrebnickio memorialinis muziejus su išlikusiais autentiškais profesoriaus ir jo šeimos bei dukros buities eksponatais, vaismedžių tyrinėjimo bei naujų veislių kūrimo istorija. Gera buvo šią karštą dieną pailsėti šalia esančiame Rojaus parke su gražiais tvenkiniais ir tikrais, žolėje vingiuojančiais žalčiais, tačiau juos pamatyti pasisekė ne visiems. Kas pamatė, tuos ilgai lydės laimė ir sėkmė...

Senojo Dūkšto kapinėse pagerbėme žymaus dailininko Jono Rustemo atminimą, prisiminėme jo kūrybą, reikšmingą indėlį į Lietuvos meno ir kultūros lobyną bei Lietuvos ir krašto garsinimą. Pagerbėme prof. Adomo Hrebnickio atminimą prie jo kapo.

Už turiningą ir įdomią dieną gimtajame krašte Ignalinos kraštiečių klubo nariai dėkingi muziejininkei Renatai Veličkienei, savivaldybės kultūros vyriausiajai specialistei Rasai Juodagalvienei, IAE pažintinio centro darbuotojams, visiems, prisidėjusiems prie puikiai organizuotos turiningos ir turtingos ekskursijos. Didžiausia padėka viso klubo narių vardu - merui Laimučiui Ragaišiui už skirtą savo laiką ir puikias krašto istorijos ir kultūros žinias, pažadinusias mūsų atmintį.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

Ignalinos kraštiečių klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė

Svetainėje lankosi 106 svečiai ir nėra prisijungusių narių