„Giminės“ – tai žodis, reiškiantis kiekvieno žmogaus priklausymą tam tikrai giminei, tam tikro krašto žmonėms, tėvų, senelių, prosenelių šaknims ir jų atminimui... Kaip tą giminystę su gimtuoju kraštu parodyti Ignalinai ir jos žmonėms?.. Ignalinos kraštiečių klubas tai išsprendė, atvešdamas Ignalinai TV serialo „Giminės“, šiais metais švenčiančio 30-metį, filmo kūrėjus.

Gražų savaitgalio vakarą Ignalinos kultūros centre ilgo kūrybinio kelio prisiminimais dalinosi filmo režisierius, scenarijaus bendraautorius Saulius Vosylius, žymiausi kino ir teatro aktoriai Vaiva Mainelytė, Vytautas Rumšas, Vidas Petkevičius. Prisiminimus, filmo ištraukas keitė dainos iš filmo ir gyvas Vido Petkevičiaus dainų atlikimas. Vakaras baigėsi svajingai užliūliavusia TV serialo „Giminės“ legendine Tomo Leibūro „Giminių daina“ ... Kur gimėm, kur augom, kur žemė šventa..., kurią, skambant Stasio Povilaičio balsui, dainavo ir svečiai, ir visa salė. O ekrane keitėsi visų 30 metų filmo kūrėjų ieškojimai ir atradimai, ištraukos iš filmo ir nuostabių aktorių gyvenimas ‚Giminėse“... Buvo prisiminti ir jau iškeliavę aktoriai – Vytautas Tomkus, Regimantas Adomaitis, Vytautas Paukštė, Gediminas Girdvainis, Dalius Mertinas, Leonardas Zelčius... Ir kokios tikros žvaigždės vaidino... Kūrėjai iš susirinkusios publikos sulaukė daug pasiūlymų ir palikėjimų tęsti filmo kūrimą... Nes gyvenimas tęsiasi ir tęsiasi...

Ignalinos kraštiečių klubas pasveikino neseniai išrinktą naująjį Ignalinos rajono savivaldybės merą Laimutį Ragaišį, palinkėjo gražaus ir prasmingo darbo gimtojo krašto labui, aptarė galimas bendras veiklas kultūros ir kitose srityse. Kraštiečių klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė informavo merą apie artimiausius klubo renginius ir projektus, vyksiančius Vilniuje.
 
 
 
 

 

 

Svetainėje lankosi 199 svečiai ir nėra prisijungusių narių