Snieguotą gruodžio trečiadienį Ignalinos kraštiečių klubo nariai rinkosi į paskutinį 2022 m. renginį, kuris vyko Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame muziejuje ir buvo skirtas puikaus lietuvių klasiko 140-osioms gimimo metinėms. Programą „Gyvenimo skeveldrose...“ parengė aktorius ir režisierius, Maestro Rimantas Vaitkevičius. Joje buvo viskas, kas vadinama žodžiais „...iš širdies į širdį...“, nelengvas rašytojo kelias ir vidiniai išgyvenimai, pirmą kartą viešai skaityti jo laiškai ir atsiminimai, daug medžiagos paviešinta tik dabar, po ilgo darbo archyvuose. Kraštiečių klubo pagrindinė veikla – kultūrinė. Todėl nenuostabu, kad metų eigoje buvo daug kultūros ir meno renginių, o metai baigiami tokiu literatūros, muzikos ir meno vakaru. Nuoširdžią padėką išreiškėme muziejaus vadovui Vladui Turčinavičiui už prasmingus renginius ir bendradarbiavimą su Ignalinos kraštiečių klubu.

Ignalinos kraštiečių klubas buvo Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio muziejaus partneris, organizuojant šį renginį. Tuo pat metu vyko rašytojo kūrybai skirto ekslibrisų konkurso „Kaip žydėjimas liepų...“ laureatų ir dalyvių kūrinių paroda.

Taip pat paminėtas šio memorialinio muziejaus įkūrimo 25-metis, prie kurio ištakų ir atidarymo teko prisidėti ir man. Šiai progai surengta muziejaus įkūrimo bei jo atidarymo fotografijų ir dokumentų paroda.

Smagu buvo po renginio pabendrauti su kraštiečiais ir renginio svečiais, pasitarti dėl veiklos kitais metais. Kaip visada – mūsų renginių aktyvus dalyvis – klubo Garbės narys Vytenis Povilas Andriukaitis, negailėjęs patarimų ir pasiūlymų klubo veiklai ateityje. Nuoširdžiais klubo narių palinkėjimais vienų kitiems gražių artėjančių švenčių proga išsiskyrėme iki naujų susitikimų kitais metais.

Ignalinos kraštiečių klubo prezidentė
Renė Jakubėnaitė

Svetainėje lankosi 46 svečiai ir nėra prisijungusių narių