Rugsėjo  22 d.  Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šiltai sutikti talentingi ir be galo mieli kūrėjai:   rašytojas scenaristas Bronius Bušma, pristatęs neseniai išleistą septintąją  knygą „Giminės. Taip jie jas kūrė“,  taip pat legendinio serialo „Giminės“ režisierius Saulius Vosylius bei garsūs,  žiūrovų mylimi aktoriai  Vaiva Mainelytė ir Vytautas Rumšas. Tai buvo dar viena Ignalinos kraštiečių klubo dovana ignaliniečiams. Garbius svečius atlydėjusi klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė ir pati labai džiaugėsi šiuo renginiu, visiems linkėjo gražaus vakaro. Ir išties vakaras buvo įspūdingas, šiltas ir skaniai pagardintas geru humoru.

Kaip sakė knygos autorius B. Bušma, rašyti jam buvęs vienas malonumas, o knyga norėjęs atiduoti duoklę visam praeitam laikotarpiui ir visiems puikiems aktoriams bei prie serialo kūrimo prisidėjusiems žmonėms, kurių buvo tiek daug. Su liūdesiu jis priminė, kad per tuos metus amžinybėn palydėta jau 17 seriale vaidinusių aktorių, o nuo 1993 iki 2018 metų rodytas ir didelį populiarumą pelnęs visų jų bendras kūrinys galiausiai ir pats apmirė, nes jam taip ir neatsirado vietos Lietuvos televizijos eteryje. Tačiau, kaip pastebėta, gyvenimas tęsiasi ir jis visgi labai gražus bei nenuspėjamas.

„Šis serialas suvienijo Lietuvą. O, jei visi taip gyventų, kaip mes gyvenome filmavimų metu, kokia meilė ir šiluma buvo... Bronius įgyvendino mano gyvenimo svajonę – buvau primadona teatre ir turtinga mylimo vyro, verslininko žmona. Man taip patiko šis personažas...“,– pasakojo Vaiva Mainelytė. Pasirodo, Bronius Bušma – Vaivos grupiokas, todėl moteris negailėjo gražių žodžių tuomet labai žavingam, jaunam ir energija trykštančiam mokslo draugui, su kuriuo dažnai kartu ruošdavo etiudus ir netgi patyrė pirmą tikrą ir karštą bučinį, tiesa, tik vaidinant. „Esu laiminga ir išdidi tokio gero rašytojo ir scenaristo grupiokė...“,– šypsodama sakė aktorė.

Aktoriaus Vytauto Rumšo nuomone, serialas buvo toks populiarus todėl, kad jis atspindėjo ir įprasmino visų mūsų buvimą: „Tai ne Šekspyras, tai mūsų kūryba, mūsų šaknys, mūsų besikeičiantis gyvenimas...“. Režisierius Saulius Vosylius pasakojo, kaip serialas keitėsi kartu su Lietuvos realijomis, kaip jis prisitaikydavo netgi prie aktorių asmeninio gyvenimo. O įdomiausia visiems buvo pasiklausyti, kiek visokiausių komiškų situacijų kildavo, koks įdomus bendravimas ir pokštavimai vyko už kadro. Turbūt visko ir knygoje negali aprašyti.

Renginio dalyviai su tokiu susižavėjimu ir atida klausėsi mylimų aktorių, rašytojo ir režisieriaus, kad pabaigoje nė klausimų negalėjo užduoti, tik skubėjo sveikinti, dovanoti gėles, fotografuotis, dalintis įspūdžiais apie „Gimines“. Ir, žinoma, pirko knygas, nes jose tikėjosi rasti dar daugiau to, kas nesuvaidinta ir nepapasakota. Už nuostabų vakarą ir tokią puikią dovaną svečiams ir Renei Jakubėnaitei dėkojo bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė.

 

Parengė Lina Kovalevskienė

 
 

Svetainėje lankosi 99 svečiai ir nėra prisijungusių narių