Lyg baltas lelijos žiedas ežerų išsupta gražioji Ignalina šiemet švenčia 155-ąjį gimtadienį. Jam šią vasarą skiriamos parodos, susitikimai, šokių, dainų, kino festivaliai, sporto varžybos. Na, o pagrindinės šventės renginiai vyko liepos 16-17 dienomis. Paliesiaus dvare surengtas iškilmingas savivaldybės tarybos posėdis, o koncertinė programa – prie Šiekščio (Žaliojo ežero) ežero, Lietuvos žiemos sporto centro nuostabios kalvotosios gamtos prieglobstyje. Šventei papuošta ir Laisvės aikštė, čia pastatyta balta lelijų arka, tarsi vartai į gimtadienio renginius.

Iškilmingame posėdyje – garbės piliečio apdovanojimas

Paliesiaus dvare vykusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje meras Justas Rasikas dėkojo visiems atvykusiems kartu pasidžiaugti savo unikalumą ir perspektyvumą vis labiau atrandančia Ignalina, dėkojo už darbus, buvusių savivaldybės vadovų indėlį ir kvietė bendrauti, kartu kurti miesto ir krašto ateitį. ,,Daug dėmesio skiriame Ignalinos galimybių plėtrai, investuotojų paieškai. Manome, kad netolimoje ateityje Ignalina taps visoms amžiaus grupėms pritaikyta vietove. Jau nebesame tik svečiai Lietuvos žiemos sporto centre, siekiame turėti ir atgaivinti Gavio ežero pusiasalyje esančią vaikų stovyklos bazę, Ignalinoje planuojami statyti aukščiausio lygio senelių namai...“,– kalbėjo meras.

Posėdyje išklausytas Ignalinos rajono savivaldybės garbės piliečio vardą pelniusio olimpinio čempiono Algimanto Šalnos sveikinimas ir padėka. Šis vardas dabar JAV gyvenančiam sportininkui suteiktas už pasaulinės reikšmės sportinius pasiekimus ir asmeninį indėlį plėtojant ir populiarinant biatlono sportą Lietuvoje ir užsienyje. A. Šalna negalėjo atvykti į apdovanojimo ceremoniją, tačiau vizitą pažadėjo dar šiais metais. Jis sakė didžiuojasi, kad yra gimęs ir savo sportinę karjerą pradėjęs Ignalinoje, dėkojo ignaliniečiams už tokį jo pagerbimą. ,,Esu sujaudintas, kad man suteiktas toks vardas. Visada prisimenu tą nuostabų kraštą, domiuosi, kas vyksta Lietuvoje ir Ignalinoje bei laukiu sugrįžimų...“,– kalbėjo garbės pilietis.

Šventėje dalyvavo ir Ignaliną sveikino svečiai ir ilgamečiai partneriai iš Lenkijos Serocko miesto savivaldybės, Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėjas H. Šiaudinis, Seimo narys G. Kindurys, kaimyninių Zarasų, Švenčionių, Visagino, Molėtų savivaldybių merai, kraštiečiai, policijos vadovai. Ignalinai ir jos žmonėms linkėta klestėjimo, gražios ateities. Serocko burmistras Artūras Barkovskis džiaugėsi, kad Serockas su Ignalina bendradarbiauja jau daugiau nei du dešimtmečius ir sakė toliau norintis tęsti prasmingą draugystę, o Ignalinai linkėjo, kad ši sukaktis, jos puiki šventė būtų padrąsinimas ir impulsas tolesnei veiklai ir didelių tikslų įgyvendinimui. Merai akcentavo, kaip svarbu mažoms kaimyninėms savivaldybėms bendradarbiauti ir bendrauti, susitelkus sudaryti didesnę jėgą viso regiono plėtrai.

Posėdžio meninę dalį vedęs aktorius Andrius Bialobžeskis priminė Ignalinos istoriją, kvietė pasigrožėti senaisiais šokiais, kuriuos atliko istorinio šokio kolektyvas ,,Baltoji pavana“, o taip pat kartu su visais posėdžio dalyviais žavėjosi jaunųjų Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos talentų, mokinių ir mokytojų koncertine programa.

Pagerbti nusipelnę ignaliniečiai

Į šventinį vakarą susirinkusius ignaliniečius ir miesto svečius sveikino savivaldybės meras Justas Rasikas ir Serocko miesto burmistras Artūras Barkovskis. Miestui linkėta klestėjimo, ignaliniečiams dėkota už gražius darbus. Ignalinos ateities viziją išsakė mūsų kraštą tiesiog pamilęs jaunas architektas Aistis Stalaučinskas, Lietuvos žiemos sporto centrui sukūręs įspūdingą projektą ,,Šuolis“, kurio kaip ir Ignalinos sėkme jaunuolis labai tiki. Projektas pripažintas geriausiu ,,Išmaniojo miesto“ konkurse. Apie Ignaliną kalbėta kaip apie jauną, drąsų ir perspektyvų miestą, akcentuota, kaip svarbu yra didžiuotis ir tikėti savo kraštu bei ambicingai siekti to, kas šiandien gali pasirodyti neįgyvendinama...

Miesto jubiliejaus proga padėkota ypatingos pagarbos nusipelniusiems žmonėms. Meras įteikė savivaldybės apdovanojimus ,,Sidabrinė lelija", skiriamus už ypač svarius darbus Ignalinos rajono plėtrai, kultūrai, švietimui, sportui, žemės ūkiui, socialinei raidai, visuomenės gyvenimui. Apdovanojimai įteikti Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonui dekanui Vidui Smagurauskui – už socialinės atskirties mažinimą, paprastumą, nuoširdumą, gebėjimą žmoguje įžvelgti gėrį ir uždegti viltį; Ignalinos rajono Didžiasalio ,,Ryto“ gimnazijos direktorei Elenai Sekonienei – už nuoširdžią ir rezultatyvią veiklą telkiant vietos bendruomenę ir nenuilstamą vietos tradicijų puoselėjimą; Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro dviračių trenerei Ingai Češulienei – už nuopelnus Ignalinos rajono sportui ir aukštus ugdytinių pasiekimus ir UAB ,,Birvėtos tvenkiniai“ direktorei Editai Brukštuvienei – už svarų indėlį į rajono plėtrą ir visuomeninį gyvenimą. Apdovanojimų ceremonijoje E. Brukštuvienė nedalyvavo, Sidabrinė lelija perduoda jos sūnui Vykintui.

Linksmybės prie Šiekščio ežero

Pagrindinę šventės dieną iš ryto Ignaliną pažadino ir pasveikino po miesto gatves važinėjantys baikeriai, na o nuo vidurdienio įdomios veiklos prasidėjo Lietuvos žiemos sporto centro erdvėse. Kvietė amatų kiemeliai, vyko įvairios edukacijos, kūrybinės dirbtuvės, sporto varžybos, vaikų dainų festivalis ir šventės koncertai. Ignaliną sveikino jaunimo roko grupė ,,Spurr“, džiugino jaunųjų ignaliniečių bei svečių iš Utenos, Kėdainių, Šiaulių muzikiniai pasirodymai. Vakaro programa prasidėjo džiazo legenda ,,Keliaujančios sielos“, kurioje perteikta Ignalinos miesto vardo atsiradimo – kunigaikščio Budrio dukters Linos ir kryžiuočio kario Igno meilės istorija.

Iškilmingąją koncerto dalį dovanojo operos solistai Ona Kolobovaitė, Vaida Genytė ir Vaidas Vyšniauskas. Spalvingą šventinę nuotaiką sukūrė Laura Remeikienė ir jos kolektyvas ,,Mažasis chamelionas“, vėliau vakare koncertavo Egidijus Sipavičius ir Alanas Chošnau. Buvo suvalgytas ir didžiulis miesto gimtadienio tortas, pasigrožėta fantastiškais fejerverkais. Vakaro staigmena tapo didįjį kalną įspūdingai nušvietę lazeriai. Jaunimas linksminosi diskotekoje. Naujoji šventės vieta prie Šiekščio ežero tikrai pasiteisino, šioje gražioje aplinkoje erdvės užteko visiems ir viskam.

parengė Lina Kovalevskienė

Fotogalerija

Svetainėje lankosi 113 svečių ir nėra prisijungusių narių