Praėjusį savaitgalį Ignalinos kraštiečių klubo atstovai, pasiilgę aktyvios veiklos, prasmingai leido gražiose Ignalinos apylinkėse, kur surado naujų bendraminčių ir draugų. Tai Lietuvos žmonių su negalia sąjungos nariai.

Sąjungos viceprezidentė Ginta Žemaitaitytė pakvietė į žmonėms su negalia organizuotą stovyklą Aukštaitijos nacionalinio parko Gamtos mokykloje, kuri yra pasakiškame Meironių kaime. Ignalinos kraštiečių klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė stovyklos dalyviams įteikė klubo jėgomis išleistą Ignalinos krašto enciklopedinį žinyną, su Sąjungos nariais aptarė galimą kultūrinį bendradarbiavimą tiek Vilniuje, tiek ir Ignalinos krašte.

Žmonių su negalia sąjungos nariai per keletą dienų susipažino su daugeliu Ignalinos krašto įžymių vietų, lankėsi Paliesiaus dvare, kur vyko pyragų kepimo edukacinis užsiėmimas pagal vietos tradicijas, susitiko su labai įdomiu žmogumi - Mielagėnų klebonu Marijonu Savicku, papasakojusiu Mielagėnų ir jų bažnyčios istoriją, apsilankė Palūšėje bei kitose Aukštaitijos nacionalinio parko vietose.

Svarbus susitikimas įvyko Ignalinoje su miesto seniūnu Valentinu Rumbučiu, su kuriuo buvo diskutuota dėl daugelio Ignalinos vietų pritaikymo žmonėms su negalia, patekimo prie ežerų, turėjimo galimybę juose maudytis, būtinai viešosiose vietose, o ypatingai prie paplūdimių įrengti tualetus, pritaikytus žmonėms su vežimėliais.

Džiugu, kad Lietuvos žmonių su negalia sąjunga turi ir daug pagalbininkų, savanorių. Tai ir aktorius Darius Rakauskas, kraštiečių klubo narys pedagogas Arnoldas Riekumas, kiti kultūros ir meno žmonės. Tai jų iniciatyva Meironyse vyko edukaciniai tradicinių valgių gaminimo užsiėmimai, Strigailiškio Dienos centre – foto paroda.

Ignalinos kraštiečių klubo informacija. 
2020 m. birželio 28 d. 
Daugiau fotografijų galerijoje

Svetainėje lankosi 111 svečių ir nėra prisijungusių narių