Lietuvių kalbos dienos vyksta visoje Lietuvoje. Džiaugiamės, kad pirmąja šalies Lietuvių kalbos dienų sostine tapo gimtoji Ignalina.

Ignalinos kraštiečių klubo prezidentės Renės Jakubėnaitės iniciatyva antradienio vakarą Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje įvyko renginys, skirtas Lietuvių kalbos dienoms „Kalbos idealas Antikos laikais ir mūsų dienomis“.

Įdomią paskaitą šia tema skaitė Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka, kalbos ir muzikos vienovę, jos veiksmingumą žmogaus sielai ir realijoms pademonstravo fleitos virtuozas Vytautas Sriubikis, apie Marijos ir Jurgio Šlapelių indėlį į lietuvių kalbos išsaugojimą Vilniuje pasakojo muziejaus direktorė Jolanta Paškevičienė. Renginyje dalyvavo žymūs kalbos puoselėtojai dr. Kazimieras Garšva, Donatas Smalinskas ir kt.

Puikią nuotaiką palaikė pro langus matoma besileidžianti saulė, Vilniaus senamiestis, salę puošė vykstanti menininkės Jurgos Povilaitienės tapybos ir grafikos darbų paroda „Baltų dievai“. Pasibaigus renginiui, niekas nesiskirstė, diskutavo su kalbininkais, svarstė galimybes organizuoti daugiau panašių renginių.

informacija ir nuotraukos „Ignalinos kraštiečių klubo“ 
Daugiau foto galerijoje

Svetainėje lankosi 34 svečiai ir nėra prisijungusių narių