Ignalinos rajono savivaldybėje rugpjūčio 1-ąją prasidėjo 10 dienų vyksiantis Ignalinos kraštiečių klubo inicijuotas dailės pleneras, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui ir Ignalinos krašto žmonėms. Plenero globėjai – europarlamentaras Bronis Ropė, Ignalinos kraštiečių klubas ir jo prezidentė Renė Jakubėnaitė, plenero mecenatas – Ignalinos rajono savivaldybė.

Plenere dalyvauja 8 dailininkai. Tai Lionė Grigaliūnaitė, Gražina Janina Vitartaitė, Svajūnas Armonas, Mindaugas Skudutis, Aleksandras Vozbinas, Pranas Gudaitis, Romualdas Radzevičius ir plenero kuratorius Algimantas Stanislovas Kliauga.

Susirinkusius kraštiečius ir menininkus pasveikino mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis. Jis pasidžiaugė glaudžiu bendradarbiavimu su Ignalinos kraštiečių klubu, jų siūlomomis iniciatyvomis, dailininkams jis palinkėjo įkvėpimo, kurį turėtų suteikti Ignalinos gamta ir žmonės. Mero pavaduotojas dailininkams įteikė suvenyrų su Ignalinos simbolika.

Ignalinos kraštiečių klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė dalininkams įteikė klubo narių pastangomis parengtą ir išleistą knygą „Ignalinos krašto enciklopedinis žinynas“. Ji ypač džiaugėsi, kad graži idėja bus įgyvendinta ir gal net taps tradicija. „Tikimės, kad čia jums bus gera ir savo darbus paskirsite mūsų visų mylimai Ignalinai“,– sakė Renė Jakubėnaitė.

Plenero kuratorius Algimantas Kliauga pažymėjo, kad čia esantys dailininkai beveik visi priklauso dailininkų individualistų grupei, kuri šiais metais švenčia 25 metų sukaktį.

Dailininkus ir visus susirinkusius pasveikino Seimo narys Gintautas Kindurys, gydytojas fitoterapeutas, kraštiečių klubo vienas iš steigėjų Juozas Ruolia, ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, klubo valdybos narys Vytautas Kindurys. Jie kūrėjams palinkėjo gražaus tolesnio bendradarbiavimo, artimo santykio su Ignalinos žmonėmis ir jos gamta.

Pleneras baigsis rugpjūčio 10 dieną, kai bus atidaryta plenero darbų paroda Ignalinos krašto muziejuje. Menininkai ir Ignalinos kraštiečių klubas tikisi ignaliniečių ir šio krašto svečių susidomėjimo nauja paroda.

Atidarymo akimirkos.

Svetainėje lankosi 101 svečias ir nėra prisijungusių narių