Šiltą ir gražią liepos 17-osios popietę Ignalinos kraštiečių klubo nariai aplankė vieną iš gražiausių Vilniaus architektūros paminklų - istorinį-architektūrinį Bernardinų ansamblį, esantį pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, Maironio gatvėje.

Mūsų kraštiečių klubo narių ir jų artimųjų apsilankymas vieninteliame Vilniaus senamiestyje geriausiai išlikusiame gotikos kampelyje – Bernardinų ansamblyje – paliko visiems dalyvavusiems neišdildomą įspūdį. Ekskursijos metu, kurią vedė žinomas restauratorius, istorikas ir architektas, kultūros paveldo ekspertas Petras Kanevičius, sužinojome nuo XV a. vid. prasidėjusią Bernardinų istoriją, išvydome atnaujintas senojo ansamblio erdves, pajutome iki dabar išlikusią tų laikų dvasią. Petro Kanevičiaus pasakojimai nuvedė į seniausius Vilniaus senamiesčio laikus, todėl, vaikščiodami senojo vienuolyno koridoriais, galėjome klausytis ne tik istorinių faktų, bet ir romantiškų nutikimų. Buvo labai įdomu nusileisti į bažnyčios požemius ir gynybinių bokštelių sraigtiniais laiptais pakilti į dar niekur nematytą palėpę. O iš čia išvydome nuostabiausius ir įspūdingiausius Vilniaus senamiesčio bažnyčių bokštų vaizdus, senamiesčio namų stogų panoramą. Nuo seniausių laikų iki dabar Bernardinų ansamblis išsiskiria savo didingumu ir puošnumu.

Ignalinos kraštiečių klubo nariai aptarė tolesnius darbus, susitikimus, dalį jų pasiūlė ir jau klubo bičiuliu tapęs Petras Kanevičius. Tikimės ir ateityje gražių, turiningų renginių, o kitais metais kartu su visa Lietuva prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo šimtmetį.

Dėkojame Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčiai ir p. Petrui Kanevičiui už galimybę susipažinti su unikaliu istorijos ir architektūros šedevru.

Ignalinos kraštiečių klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė
Nuotraukos - Kęstučio Šakalio

Svetainėje lankosi 95 svečiai ir nėra prisijungusių narių